Przycisk

Przycisk

edukacja 

08 lipca 2023

W dniach 04-08 lipca 2023 roku członkowie stowarzyszenia i podopieczni udali się do Szczecina na wycieczkę. W planie zwiedzania poza samym Szczecinem było Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Stargardzie i dzień nad morzem w Świnoujściu.

 

W drodze na miejsce odpoczynku wstąpiliśmy do Stargardu. I po pierwsze bardzo polecamy Muzeum Archeologiczno Historyczne w Stargardzie,po drugie serdeczne podziękowania dla naszych przewodników, pani Karoliny za spacer i przekazanie historii Stargardu oraz pana Przemka za oprowadzenie po Bastei i przekazywanie wiedzy w atrakcyjny dla wszystkich sposób.

 

Środowy dzień był pełen wrażeń. Dzięki panu Jackowi,naszemu przewodnikowi, poznaliśmy wiele tajemnic miasta. Do Katedry dotarliśmy w kilka minut. Był wjazd na wieżę windą, zwiedzanie i wysłuchanie brzmienia organów, spacer nadbrzeżem i rejs statkiem, aby na koniec objechać miasto autokarem i obejrzeć z okien piękno Szczecina.

 

Czwartek był dniem spędzonym w  Świnoujściu. Można było go spędzić na plaży, można było wybrać się na spacer.

 

Piątek był ostatnim pelnym dniem pobytu w Szczecinie. Zakończyliśmy go małą imprezą. Były kalambury, zabawy, trochę tańca i szybko do łóżek żeby się wyspać.

Wróciliśmy zadowoleni, stęsknieni i radośni.

 

Wyjazd był współfinansowany ze środków PFRON.

 

WYJAZD LIPCOWY DO SZCZECINA 04-08.07.2023 R.